שימוש במטף כיבוי אש

איך משתמשים במטף כיבוי אש בשעת הצורך?

ציוד כיבוי האש הבסיסי ביותר וההכרחי בכל מבנה כמעט, הוא מטף כיבוי אש. מטפי כיבוי מלאי בחומרים שונים, כך שכל חומר מיועד להתמודד עם שריפות מסוג שונה. במילים אחרות, ישנם מטפי מים, מטפי אבקה, הלון ועוד. כל מטף יתאים לסוג אחר של כיבוי.

במידה ואתם נאלצים להתמודד עם שריפות בביתכם או במבנה ציבורי כלשהוא, קודם כל חובה לבדוק היכן נמצא המטף הקרוב, וכמובן גם להתקשר למכבי האש. עד שכבאית או מכבי האש מגיעים, ניתן לנסות ולהתמודד עם שריפות קטנות בעצמכם, אך אתם חייבים לזכור ששימוש לא נכון במטף עלול להוביל להגברת השריפה או לסיכוני חיים אחרים. במילים פשוטות יותר, אם למשל תכבו עם מטף אבקה שריפה הקשורה בחשמל, סביר להניח שתגרמו נזק בלתי הפיך ללוחות החשמל ולרכיבים אלקטרוניים שונים (רלוונטי גם לגבי מנועים שונים).

תפעול מטף כיבוי בשעת חירום

בקלות רבה, תוכלו לזכור כיצד להשתמש במטפי כיבוי האש בשעת חירום. אם ביצעתם תחזוקת מטפים נכונה והם תקינים, תוכלו בקלות להסיר את הנצרה של המטף. אם כן, השלב הראשון הוא הסרת נצרה ולאחר מכן, זיהוי מקור הדליקה. שימו לב, זיהוי מקור הדליקה הוא שלב קריטי. אל תכוונו את המטף אל הלהבה שמשתוללת, אלא אל מקור האש. האש מתחוללת בלוחות חשמליים אך בוערת בכלל החדר? כוונו מטף אל הלוחות עצמם.

בכדי לקבל אישור כיבוי אש מהרשויות ומהאיגוד לכיבוי אש, ציוד כיבוי אש חייב להיות תקין, כולל שילוט החירום במבנה. אם המטפים שלכם תקינים וקיים לחץ תקין בתוכם, בשעת חירום מומלץ מאוד להתיז עם המטף מצדדים שונים (על המטרה הבוערת). נסו להתיז מימין ומשמאל, מלמעלה ובהטיות שונות.

ציוד כיבוי אש תקין משמע הצלת חיים

מעבר לנושא של תחזוקת מטפים נכונה, חשוב לזכור ששאר ציוד כיבוי האש צריך לפעול באין מפריע בשעת חירום. גם אם קיבלתם כבר אישור כיבוי אש והציוד תקין, המשיכו לוודא את תקינות הציוד במהלך השנה ולאחר מתן האישור. על ידי כך, תוכלו למזער את הסיכונים הכרוכים בשריפות, כולל נזק רב בעסק וחס וחלילה פגיעות באדם.

זכרו, כשאנשים נכנסים אליכם הביתה או אל העסק ורואים ציוד כיבוי אש מתקדם, הם מרגישים בטוחים יותר. ברמה העסקית, ניתן בקלות להבין שלקוח שמרגיש מוגן, הוא לקוח שיבלה זמן רב יותר בבית העסק.

תמונה: andreypopov / 123RF Stock Photo

תהיו חברתיים ושתפו אותנו

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email